Chyby- Harry Potter a vězen z Azkabanu

14. srpna 2011 v 21:59 | Ká. |  Ostatní HP 3
I tady se může stát chyba :D
Když Harry a Hermiona jdou do chroptící chýše za Ronem, kterého unesl Sirius, je světlo a asi za pět nebo deset minut je černočerná tma. Není trochu divné, aby za 10 minut se odpoledne proměnilo v noc?

Při nočním setkání Harryho a Snapea, kdy má Harry u sebe Poberův plánek, má při prvním záběru šňůrky od mikiny vedle sebe, při druhém hned nato jsou přes sebe překřížené.
Když se na konci filmu mají vrátit do nemocnice, tak běží nahoru po schodech kolem tech hodin. Ze zdola na horu vyjdou kolem 5-6 sekund. Je ale nemožné, aby zdolali 4 poschodia za tak málo času.
Když Hermiona praští Draca, tak se Drago pod tlakem opře o zeď. Když se ale vrátí v čase, tak Draco spadne na zem, namísto toho, aby se opřel o zeď.
Profesor Lupin učí Harryho zaklínadlo Patronus. Harry mu říká svou vzpomínku a je otočený k svícnu a má učesané vlasy. A když se otočí k Lupinovi, má vlasy rozcuchané.
Když ve velké síni postupuje kamera za zpívající sbor, můžete si všimnout jejího stínu.
Když se na konci filmu Červíček proměňuje na krysu, tak spadne jako krysa, ale šaty zbydou na zemi. Ale když se proměňuje Sirius, tak šaty se s ním promění taky na psa. Jak to jenom ten Sirius dělá.
Když jsou Harry a Hermiona v Chroptící chýši před vchodem u místnosti, ve které je zraněný Ron, vedou na podlaze stopy směrem k Ronově posteli. Tam jakoby krouží kolem. Pak se ukáže, že je Sirius Black za dveřmi. Ale neměly by vést stopy právě tam? Nikde není ukázáno, že by stopy vedly ke dveřím, za nimiž se skrýval. A navíc, stopy jsou moc malé na obrovského psa.
Jde o scénu, kdy se Hermiona a Harry vrací v čase a "pravá" Hermiona právě dala Dracovi pěstí. Ron řekne: "Dobrá rána." Hermiona poděkuje a Harry řekne: "Pojdte, musíme za Hagridem." Poprvé" Harry tuhle větu neříká.
Když Sirius nabízí Harrymu, aby u něj bydlel, tak Hermiona zakřičí "Harry" a ukáže na měsíc. Pak Sirius říká Lupinovi, že je hlavně člověk, že v srdci je člověk a všelijak mu domlouvá... Potom zakřičí: "Utečte!". Ale když Harry s Harmionou sledují zpátky v čase tuto scénu, je slyšet Harmionu, jak křičí "Harry" a hned potom Siriuse, který křičí: "Utečte!" a to je nějaké divné.
Když jdou kat, Brumbál a ten třetí k Hagridovi, Harry Hermiona a Ron se schovají za dýněmi a Hermiona slyší zvuk, jako kdyby někdo šlápl na větev. když se Harry s Hermionou vrací v čase, tak Hermiona se diví, jak vypadají její vlasy ze zadu a když ji Harry řekne něco, jako aby zalezla, tak udělá úplně jiný zvuk, než že by na něco šlápla.
Harry má úplně jinou hůlku, než měl v jedničce.
Skoro na konci filmu přijde do kanceláře Lupina Harry. A když jde Lupin kolem té skleněné skříně s lebkami apod., tak si můžete všimnout v levé části skla, jak se tam mihne mikrofon.
Když se Harry, Ron a Hermiona sejdou s Hagridem u jezera, aby se ho zeptali, jak dopadl ten "soud" kvůli Klofanovi. Za Hagridem je přitom vidět celé trio. Hagrid jim nejdřív vypráví, jak to probíhalo a pak řekne, že Klofana odsoudili k smrti. V tu chvíli se Harry sedící na kameni zvedne, ale o chviličku později je záběr zezadu a Harry zase sedí na kameni.
Obraz Buclaté dámy se v půběhu filmu mění, když zpívá, tak rozbije skleničku o zeď, která je vidět na kraji obrazu. Ale ve scéně, kdy se dáma ztratila, je plátno úplně prázdné, žádná zeď tam není...
Když Harry při Famfrpálu proletí okolo učitelské tribuny, je vidět, že Brumbál sedí na okraji tribuny. Když ale Harry spadne z koštěte a Brumbál kouzlem zpomalí jeho pád, tak najednou sedí uprostřed tribuny.
Malfoy a jeho kumpáni sledují z kopce Hagridův srub a Malfoy povídá, že nechá Klofanovu hlavu vycpat pro Nebelvírskou spol. místnost. Pak tam přiběhne Hermiona a míří na něj hůlkou. Ron jí řekne, že to za to nestojí. Hermiona tedy skloní hůlku a OTOČÍ SE K MALFOYOVY ZÁDY. Potom se rychle otočí zpátky k Dracovi a dá mu pěstí do nosu. To je zatím v pořádku. Když se Harry s Hermionou vrátí v čase, sledují tedy, jak Hermiona mířila hůlkou na Malfoye. Potom hůlku sklonila, ALE UŽ SE NEOTOČILA. Chvíli se dívala Dracovi do tváře a až pak mu dala pěstí...
Je vyučování u Hagrida. Když Harry přiletí na Klofanovi, tak Klofan zautočí na Malfoye. Uhodí ho, dá se říct do loktu. Poté když jsou všichni v hlavním sále a večeří, je záběr na Malfoye a je vidět jeho ruka. Proč má zasádrované zápěstí?
V lese u jezera, když Harry vyvolal patrona aby zachránil sebe a Siriuse, je vidět, že Harry ležící u svého kmotra se dívá na patrona tak dlouho až zhasl, ale ze scény na protějším břehu vidíme, že Harry klesá do mdlob už když se patron teprve vrací zpět k Harrymu a Hermioně. Tudíž se to časově neshoduje.
Když probíhá hodina s Lupinem, kdy se žáci učí, jak zahnat bubáka, tak ke konci hodiny je záběr na Harryho, který má jizvu na pravé straně čela. Že by si maskéři spletli stranu?
Když se Harry a Hermiona vrátí v čase, tak jsou v lese a koukají se na sebe zezadu a když se trio otočí, tak na okamžik se ukáže nad nimi mikrofon.
Když se Harry s Hermionou v ošetřovně vracejí v čase, vracejí se přes slunečný den. Jenže ve skutečnosti se vracejí z rána přes noc do večera, takže při jejich letu časem by měla být za okny tma!
Ve scéně, kdy studenti Nebelvíru jdou k obrazu s Buclatou dámou (ječí se skleničkou v ruce), si všimněte obrazu vpravo dole. Možná, že je to jenom můj dojem, ale muž na obraze silně připomíná Lorda Voldemorta. Bledá postava, černý hábit, hadí tvář... Nezdá se mi, že by Voldemorta, jehož jméno se bojí vyslovit, měli vyvěšeného na zdi.
Když si všimnete, tak jak Hagrid vstane u učitelského stolu ve Velké síní, tak je hodně vysoký a mohutný, oproti ostatním učitelům, ale při hodině létání na Klofanovi, je Hagrid jako normální člověk, že by se zmenšoval? Ale možná to brali filmaři tak, že ke vzhledu mladého Harryho, bude Hagrid vypadat mohutně..
Když se Harry chce dostat pod neviditelným pláštěm tajně do Prasinek, Fred s Georgem ho chytnou za neviditelné paže. V jedné chvíli mají ale dvojčata ruce tak blízko u sebe, že by Harryho museli rozmáčknout.
Když Harry v Prasinkách napadne Draca a má přez sebe neviditelný plášť, tak šlape ve sněhu a nezanechává za sebou stopy. O záběr potom už stopy ve sněhu zanechá!
Když se Hermiona a Harry snaží dostat za Ronem do vrby mlátičky, Hermionu popadne větev a když na ní letí okolo Harryho, jednou rukou ho popadne a potom ho hodí do Chroptící chýše. Já nevím, ale mně se Hermiona nezdá jako takový Rambo, aby mohla někoho stejně těžkého nýst jednou rukou a pak ho ještě hodit několik metrů.
Když Harry letí poprvé na Klofanovi, má jizvu na pravé straně, ale v dalším záběru zase na levé.
Když Harry hazí po Malfoyovi sněhové koule, tak koule prostě přiletí z prázdna. Pokud by je chtěl ale Harry po Malfoyovi hodit, musel by vystrčit ruku! Přece koule neproletí neviditelným pláštěm! A zadruhé když Harry točí s Crabbem a kopne Malfoye, tak by opět musel být vidět!
Ve filmu se Harry musí složitě seznamovat s Klofanem, ale ke konci filmu tak na Klofana nasedá, jak Hermiona, tak i Sirius a nemyslím, že Sirius měl čas na to, aby se s ním seznamoval.
Když Sirius odtáhne Rona do chodby ve vrbě mlátičce, tak potom Hermiona s Harrym uhýbají větvím. Jedna ale Hermionu nabere a ona na ní sedí. Napřed ale sedí hlavou jakoby od vrby, ale pak najednou sedí hlavou k vrbě.
Keď Harry (ktorý sa vrátil s Hermionou) vyčaruje Patronusa tak Harry (pri Siriusovi) sa naňho pozerá, ale za Patronusom veje habit ale pokiaľ viem Harry mal len mikinu.
Když Harry, zakrytý neviditelným pláštěm, vyleze z tajné chodby, která vede do Medového ráje, vezme si tam lízátko a vyjde na ulici - je vidět ono lízátko, jak se "samo" vznáší vzduchem, jenže kdyby Harry neměl lízátko schované pod neviditelným pláštěm, musela by spolu s lízátkem být vidět i jeho nezahalená ruka, kterou ho drží.
Když mají hodinu s profesorem Lupinem a seřadí se, aby si vyzkoušeli kouzlo Ridiculus, tak jde první Ron, ale když se bubák promění na pavouka s bruslemi, tak vidíme v pozadí, že před Harrym je jeden kluk, teď si nemůžu vzpomenou jaký, ale když odejde Ron přijde na řadu Parvati, jak je to možné?
Když všichni seděli na začatku ve velké síni, tak Brumbál představuje Hagrida. On si stoupne a rozhodí trochu stůl, ale když se zadíváte vůbec se ho nedotknul.
Ve scéně, kdy Snape supluje obranu proti černé magii, má Hermiona obraceč času chvíli vytažený a chvíli zase schovaný.
Když Lupin vchází do vrby mlátičky musí použít zaklínadlo, aby se dostal dovnitř bez úrazu, ale když všichni vycházejí tak už nikdo zaklínadlo nepoužije a vrbě to vůbec nevadí, že u ní stojí.
Když se Harry s Hermionou chystají vrátit v čase, Hermiona přehodí řetízek od obraceče času přes oba. Řetízek je najednou dlouhý. Takhle by ho Hermiona měla až někam do pasu a ne tak, jak ho má normálně.
Ve scéně kdy Hagrid vrací Ronovi jeho krysu, uplyne mezi Ronovým výkřikem "Prašivko!", a okamžikem kdy oblazek rozbije nádobu, 12 sekund. Když potom stejnou scénu pozoruje Harry s Hermionou zvenčí, je časovy interval mezi těmito událostmi 48 sekund. Že by v Hagridově chatrči běžel čas čtyřikrát pomaleji?!
Ve scéně, kdy Hermiona praští Malfoye, a ten se svými kumpány uteče, je záběr na bránu. V místě, kde se má schovávat Hermiona a Harry po návratu v čase, však nikdo není.
Na začátku sedí Harry pod peřinou a opakuje Lumos Maxima. Nemyslíte si taky, že to je kouzelná formule? Mimo školu se ale kouzla používat nesmí!
Když trio "mizí" před Brumbálem, ministrem a katem zadními dveřmi u Hagrida, tak se poprvé ministr ptá "To je vřes támhleto všechno?", když už Hermiona vykukuje ze dveří a po druhé (zpátky v čase) ještě před tím, než ty dveře vůbec otevře. (Neslyšel jsem to ovšem v originále, takže se muže jednat o "chybu" v dabingu.)
Jeden z chlapců ve sboru má Nebelvírský hábit, ale Zmijozelskou kravatu.
Ve scéně ve vlaku, když do něj nastoupí mozkomor, všechno včetně vody zmrzne. Jenže jak víme, objem zmrzlé vody má být větší, tudíž by se hladina měla zvednout. V záběru se tak nestane.
Když Harry hází na Draca sněhové koule, Draco uhne před první ještě dřív, než koule přiletí.
Když v Hagridově boudě poprvé oblázek rozbije nádobu, zůstane z půlky celá, když se to stane podruhé, rozbije se nádoba kompletně.
Ve scéně v noci v chodbě s mapou Harry rozsvítí hůlku. Potom Snape hovoří s Harrym a Lupinem. S hůlkou udělá to samé co Harry. Ale když se podíváte blíž, zjistíte, že světlo které osvětluje jejich tváře není od hůlek, ale někde zvrchu.
Když Hagrid řekne triu o popravě Klofana, hodí do vody kámen. Jenže kámen by měl dělat vlny a ty nikde na jezeře nejsou.
Když se Harry a Hermiona vrací v čase, hodiny odbíjejí. Ale pokud se vracejí o tři hodiny na půl osmou, nedává smysl, aby hodiny odbíjely, když se vrátí. Navíc odbíjejí celkem čtrnáctkrát!
Když se teta Marge nafukuje, chytne ubrus a částečně jej strhne ze stolu. Když pak kamera zabere stůl znovu, ubrus je na něm hezky narovnaný.
Když všichni vylézají zpod vrby, Harry vyleze první, potom Hermiona. Jenže když je vidíme zpět v čase, je to naopak.
V pokoji v Děravém kotli Harrymu "uteklo" Obludné obludárium pod postel. Harry si vyzul botu a namířil ji nad zem před postel, přičemž špička boty směřovala k němu. V dalším záběru směřuje špička na opačnou stranu.
Na hodině jasnovidectví, když se profesorka Tryloniová kouká do šálku Nevilovi ho poté odloží na stolek, ale když se do něj potom podívá Neville tak ho vezme z podšálku.
Když Harry hraje famfrpál začne mu nahoře namrzat koště. V záběru kde mu namrzá násada má jeho násada normální kulatý tvar, kdežto potom letí opět na svém Nimbusu 2000 s netypickou násadou.
Když se Lupin mění ve vlkodlaka, jeho přeměna má normální rychlost. Když se Harry a Hermiona vrací v čase, jeho přeměna je rychlejší než poprvé.
Ze začátku filmu má Hagrid zcela tmavé vlasy a vousy, ale po scéně, kdy Harry letí na Klofanovi je má silně prošedivělé.
Poté, co se Harry po svém útěku od Dursleyových poleká Siriuse a zakopne, plně ho oslní světla Záchranného autobusu. V dalším záběru však autobus teprve vyjíšdí ze zatáčky a jeho světla dosvicují řádný kus od Harryho.
Ve chvili kdy Harry přijíždí záchranným autobusem k Popletalovi, tak autobus narazí do auta před ním a je mezi nimi tak 5 cm mezera. V dalším záběru ale už autobus odjíždí bez couvání.
Když jdou studenti Nebelvírské koleje do své vežě, tak se obraz s tlustou dámou otevírá dovnitř a když je další záběr ze vnitřku věže, tak tam není po vyklopeném obrazu ani stopy.
Po noční scéně, kde nachytá Snape a Lupin Harryho jak kouká do mapy si ho Lupin okamžitě odvede k sobě do kabinetu. Ve kterém ale nějakým kouzlem je plno světla a také za okny zdá se, je právě den.
nalezeno:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

klikneš?????

klik

Komentáře

1 Sariklen Sariklen | Web | 14. srpna 2011 v 22:03 | Reagovat

Film jsem neviděla, takže pro mě bezvýznamné!:D Ale je jich požehnaně.

2 Zasněná* Zasněná* | Web | 14. srpna 2011 v 22:08 | Reagovat

I když je chyb doopravdy MOC, nikdy mě ten film neomrzí. :D Je to můj nejoblíbenější díl.

3 Loren Loren | Web | 14. srpna 2011 v 23:10 | Reagovat

Děkuji :) Jinak moc hezký blog!

4 ♥All♥ ♥All♥ | Web | 15. srpna 2011 v 19:42 | Reagovat

tak to je dobre jhhalvne me dostalo to s tema snehovyma  koulema.)

5 Papri Papri | Web | 15. srpna 2011 v 20:19 | Reagovat

Chtělo by to videa k tomu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama